Create
Notifications
Favorites Edit
Advertisement

Stuttgart WTA Open Schedule 2019

Schedule for 28 / 04/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
13:30A. Kontaveit vs Petra KvitovaWomen's Singles Final
not before 16:00Lucie Safarova / Anastasia Palyvyuchenkova vs M. Barthel / Anna-Lena FriedsamWomen's Doubles Final


Schedule for 27 / 04/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
13:00Anna BLINKOVA / Oksana KALASHNIKOVA vs Anastasia PAVLYUCHENKOVA / Lucie SAFAROVAWomen's Doubles Semi Final
Not Before 13:30Petra KVITOVA vs Kiki BertensWomen's Singles Semi Final
Not Before 18:30Naomi OSAKA vs Anett KontaveitWomen's Singles Semi Final
followed byAnna-Lena FRIEDSAM / Mona BARTHEL vs Gabriela DABROWSKI / Jelena OSTAPENKOWomen's Doubles Semi Final


Schedule for 26 / 04/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
13:30Anastasija SEVASTOVA vs Petra KVITOVAWomen's Singles Quarterfinals
followed byNaomi OSAKA vs Donna VEKICWomen's Singles Quarterfinals
not before 18:30Kiki BERTENS vs Angelique KERBERWomen's Singles Quarterfinals
not before 20:30Victoria AZARENKA / Anett KONTAVEITWomen's Singles Quarterfinals

COURT 1

TimeMatchRound
14:00Darija JURAK / Raluca OLARU vs Anna BLINKOVA / Oksana KALASHNIKOVAWomen's Doubles Semi Final
not before 17:30Mona BARTHEL / Anna-Lena FRIEDSAM vs Mandy MINELLA / Andrea PETKOVICWomen's Doubles Semi Final



Schedule for 25 / 04/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
11:30Anastasija SEVASTOVA vs Laura SIEGEMUNDWomen's Singles Round of 16
Not Before 13:30Naomi OSAKA vs Su-Wei HSIEHWomen's Singles Round of 16
followed byKiki BERTENS vs Belinda BENCICWomen's Singles Round of 16
not before 18:30Andrea PETKOVIC vs Angelique KERBERWomen's Singles Round of 16
followed byKarolina PLISKOVA vs Victoria AZARENKAWomen's Singles Round of 16

COURT 1

TimeMatchRound
13:30Daria KASATKINA vs Donna VEKICWomen's Singles Round of 16
followed byAnastasia PAVLYUCHENKOVA vs Anett KONTAVEITWomen's Singles Round of 16
followed byRaquel ATAWO / Katarina SREBOTNIK vs Anastasia PAVLYUCHENKOVA / Lucie SAFAROVAWomen's Doubles Quarter Final
followed byBelinda BENCIC / Alicja ROSOLSKA vs Gabriela DABROWSKI / Jelena OSTAPENKOWomen's Doubles Quarter Final



Schedule for 24 / 04/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
11:30Mandy MINELLA vs Belinda BENCICWomen's Singles Round of 32
Not Before 13:30Vera ZVONAREVA vs Victoria AZARENKAWomen's Singles Round of 32
followed byCaroline GARCIA vs Anett KONTAVEITWomen's Singles Round of 32
not before 18:30Anastasia PAVLYUCHENKOVA vs Julia GOERGESWomen's Singles Round of 32
followed byGreet MINNEN vs Petra KVITOVAWomen's Singles Round of 16


COURT 1

TimeMatchRound
11:30Donna VEKIC vs Giulia GATTO-MONTICONEWomen's Singles Round of 32
followed byQiang WANG vs Su-Wei HSIEHWomen's Singles Round of 32
followed byMaria Jose MARTINEZ SANCHEZ / Sara SORRIBES TORMO vs Belinda BENCIC / Alicja ROSOLSKAWomen's Doubles Round of 16
followed byKaitlyn CHRISTIAN / Vera ZVONAREVA vs Mona BARTHEL / Anna-Lena FRIEDSAMWomen's Doubles Round of 16
followed byGabriela DABROWSKI / Jelena OSTAPENKO vs Anna-Lena GROENEFELD / Demi SCHUURSWomen's Doubles Round of 16
followed byShuko AOYAMA / Lidziya MAROZAVA vs Anna BLINKOVA / Oksana KALASHNIKOVAWomen's Doubles Round of 16


Schedule for 23/ 04/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
11:30Elise MERTENS vs Daria KASATKINAWomen's Singles Round of 32
followed byAnastasija SEVASTOVA vs Jelena OSTAPENKOWomen's Singles Round of 32
followed bySara SORRIBES TORMO vs Andrea PETKOVICWomen's Singles Round of 32
not before 18:30Lesia TSURENKO vs Laura SIEGEMUNDWomen's Singles Round of 32
followed byKiki BERTENS vs Anna-Lena FRIEDSAMWomen's Singles Round of 32


COURT 1

TimeMatchRound
14:00Anastasia PAVLYUCHENKOVA / Lucie SAFAROVA vs Lyudmyla KICHENOK / Nadiia KICHENOKWomen's Doubles Round of 16
not before 16:00Greet MINNEN vs Dominika CIBULKOVAWomen's Singles Round of 32
not before 18:00Nicole MELICHAR / Kveta PESCHKE vs Darija JURAK / Raluca OLARUWomen's Doubles Round of 16


Schedule for 22/ 04/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
13:00Sara SORRIBES TORMO vs Anna ZAJAQualifying
not before 16:00Mandy MINELLA / Andrea PETKOVIC vs Makoto NINOMIYA / Abigail SPEARSWomen's Doubles Round of 16

COURT 1

TimeMatchRound
11:30Vera ZVONAREVA vs Mandy MINELLAQualifying
followed byGiulia GATTO-MONTICONE vs Greet MINNENQualifying
followed byAnna-Lena FRIEDSAM vs Tereza SMITKOVAQualifying
followed byRaquel ATAWO / Katarina SREBOTNIK vs Dalila JAKUPOVIC / Andreja KLEPACWomen's Doubles Round of 16


Fetching more content...