Create
Notifications
Advertisement

Morocco Open 2019 Schedule

Schedule for 02/ 05/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
11:00Ysaline BONAVENTURE vs Alison VAN UYTVANCKWomen's Singles Quarterfinal
followed byRebecca PETERSON vs Ajla TOMLJANOVICWomen's Singles Quarterfinal
followed byJohanna KONTA vs Su-Wei HSIEHWomen's Singles Quarterfinal
followed byElise MERTENS vs Maria SAKKARIWomen's Singles Quarterfinal

COURT 1

TimeMatchRound
13:00Maria Jose MARTINEZ SANCHEZ / Sara SORRIBES TORMO vs Alexa GUARACHI / Sabrina SANTAMARIAWomen's Doubles Semi Final
followed byAna BOGDAN / Isabella SHINIKOVA vs Georgina GARCIA PEREZ / Oksana KALASHNIKOVAWomen's Doubles Semi Final

Schedule for 01/ 05/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
11:00Lara ARRUABARRENA vs Su-Wei HSIEHWomen's Singles Round of 16
followed byIsabella SHINIKOVA vs Maria SAKKARIWomen's Singles Round of 16
followed byTimea BACSINSZKY vs Ajla TOMLJANOVICWomen's Singles Round of 16
followed byElise MERTENS vs Ivana JOROVICWomen's Singles Round of 16

COURT 1

TimeMatchRound
11:00Varvara LEPCHENKO vs Alison VAN UYTVANCKWomen's Singles Round of 16
followed byJohanna KONTA vs Ana BOGDANWomen's Singles Round of 16
followed byPolona HERCOG vs Rebecca PETERSONWomen's Singles Round of 16
not before 15:30Georgina GARCIA PEREZ / Oksana KALASHNIKOVA vs Harriet DART / Tereza MRDEZAWomen's Doubles Quarterfinal

COURT 2

TimeMatchRound
12:30Tamara ZIDANSEK vs Ysaline BONAVENTUREWomen's Singles Round of 16
not before 14:00Maria Jose MARTINEZ SANCHEZ / Sara SORRIBES TORMO vs Greet MINNEN / Alison VAN UYTVANCKWomen's Doubles Quarterfinal
followed byAlexa GUARACHI / Sabrina SANTAMARIA vs Tereza MRDEZA / Arina RODIONOVAWomen's Doubles Quarterfinal

Schedule for 30/ 04/ 2019

CENTRE COURT

TimeMatchRound
11:00Daria GAVRILOVA vs Su-Wei HSIEHWomen's Singles First Round
followed byTimea BACSINSZKY vs Johanna LARSSONWomen's Singles First Round
followed byJohanna KONTA vs Yafan WANGWomen's Singles First Round
followed byElise MERTENS vs Kirsten FLIPKENSWomen's Singles First Round
not before 16:00Alexa GUARACHI / Sabrina SANTAMARIA vs Anna DANILINA / Galina VOSKOBOEVAWomen's Doubles First Round

COURT 1

TimeMatchRound
11:00Irina BARA vs Polona HERCOGWomen's Singles First Round
followed byVera ZVONAREVA vs Lara ARRUABARRENAWomen's Singles First Round
followed byFiona FERRO vs Ajla TOMLJANOVICWomen's Singles First Round
not before 15:00Ana BOGDAN / Isabella SHINIKOVA vs Timea BACSINSZKY / Andreea MITUWomen's Doubles First Round

COURT 2

TimeMatchRound
11:00Olga DANILOVIC vs Maria SAKKARIWomen's Singles First Round
followed bySara SORRIBES TORMO vs Varvara LEPCHENKOWomen's Singles First Round
followed byMagdalena RYBARIKOVA vs Ysaline BONAVENTUREWomen's Singles First Round

COURT 3

TimeMatchRound
11:30Georgina GARCIA PEREZ / Oksana KALASHNIKOVA vs Lesley KERKHOVE / Bibiane SCHOOFSWomen's Doubles First Round
followed byGreet MINNEN / Alison VAN UYTVANCK vs Sada NAHIMANA / Lina QOSTALWomen's Doubles First Round
not before 15:00Olga DANILOVIC / Tamara ZIDANSEK vs Monique ADAMCZAK / Jessica MOOREWomen's Doubles First Round


Fetching more content...
Get the free App now
❤️ Favorites Edit